kolektor z dwoma studniamikolektor poziomykolektor pionowypompa ciepła powietrze-powietrze

Zasada działania pompy ciepła

Pompa ciepła - jak sama nazwa wskazuje służy do przepompowywania ciepła.
Pompa ciepła nie wytwarza ciepła - pobiera je z dolnego źródła ciepła, by przekazać je do górnego źródła ciepła. Dolnym źródłem ciepła najczęściej jest ziemia lub woda. Ziemia na głębokości poniżej 6m ma prawie stałą temperaturę równą ok. 10oC. Pompa ciepła odbiera ciepło z ziemi ochładzając ją do ok. 5oC. Ciepło z ziemi jest przekazywane do parownika pompy ciepła poprzez niezamarzający płyn. W parowniku jest wytwarzane niskie ciśnienie czynnika chłodniczego, co wywołuje parowanie go i odbieranie ciepła od płynu niezamarzającego. Następnie czynnik chłodniczy zostaje przepompowany przez sprężarkę do skraplacza. Sprężarka zwiększa jego ciśnienie, co powoduje znaczny wzrost temperatury czynnika chłodniczego. W skraplaczu czynnik chłodniczy z bardzo wysokiej temperatury zostaje ochłodzony przez wodę kotłową, co powoduje nagrzanie wody kotłowej. Ochłodzenie czynnika chłodniczego powoduje jego skraplanie. Płynny czynnik chłodniczy przepływa przez zawór rozprężny do parownika. W chwili przejścia przez zawór rozprężny zmniejsza się ciśnienie czynnika chłodniczego, następuje parowanie i gwałtowny spadek temperatury. Ciepło dostarczane przez płyn niezamarzający umożliwia odparowanie czynnika chłodniczego.
Nagrzana woda kotłowa może zasilać np.: ogrzewanie podłogowe lub grzejniki.

 

Kompleksowa usługa

Geopower to producent pomp ciepła, który zawiera umowy z Klientem bez pośredników i wykonuje całość instalacji wraz z ogrzewaniem podłogowym i kolektorem (dolnym źródłem ciepła). Dzięki temu gwarantuje niezawodność całego systemu. Gwarancja producenta na urządzenie oraz usługę zapewnia bezpieczeństwo i płynność prac montażowych ponieważ sami planujemy wykonanie wszystkich prac. Zajmujemy się montażem ogrzewania podłogowego oraz pomp ciepła. Posiadamy własną wiertnicę do wykonywania klektora pionowego. Dzięki temu, nasi klienci otrzymują właściwie zaprojektowany i wykonany system grzewczy, co przekłada się na lepszą pracę całego układu.  Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

Korzyści z używania pompy ciepła

Korzyści z używania pompy ciepła:

 

Odwierty - gruntowy wymiennik ciepła

Wykonanie kolektora ziemnego to inwestycja, która będzie działać 100 lat, a zwracają się w kilka lub kilkanaście. Koszt odwiertów dla Twoejej inwestycji możesz obliczyć przy pomocy naszego Kalkulatora kosztów ogrzewania.

W Geopower realizujemy dla Ciebie kompleksową usługę instalacji pompy ciepła.  Wykonanie dolnego źródła ciepła to pierwszy etap. Najstabilniejszym dolnym źródłem ciepła jest gruntowy wymiennik ciepła, a z jego dwóch rodzajów kolektor pionowy więcej