kolektor z dwoma studniamikolektor poziomykolektor pionowypompa ciepła powietrze-powietrze

Pompy ciepła GeoPower

Nie jest sztuką wydać ogromne pieniądze na ochronę środowiska, sztuką jest chronić środowisko przed zanieczyszczeniem i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze.

Strona ta powstała w celu promowania ekologicznego i jednocześnie bardzo taniego w eksploatacji systemu ogrzewania domów jednorodzinnych, jakim są pompy ciepła.

Pragnę przedstawić szerokiemu gronu pompę ciepła GeoPower. Pompa ciepła GeoPower o wyjątkowo kompaktowej konstrukcji, została stworzona w celu ogrzewania domów jednorodzinnych, rezydencji z basenami krytymi i otwartymi, budynków biurowych, obiektów hotelowo-restauracyjnych i hal produkcyjnych. Pompy ciepła GeoPower posiadają wbudowany bojler ze stali kwasoodpornej o pojemności 300 litrów, o specjalnej konstrukcji pozwalającej na nagrzanie ciepłej wody użytkowej do 60oC bez użycia grzałek elektrycznych. Woda użytkowa w bojlerze jest nagrzewana tylko i wyłącznie energią czerpaną z ziemi przez pompę ciepła, dzięki czemu koszt nagrzania ciepłej wody użytkowej jest ok. 4 - 5 razy niższy niż przy pomocy grzałki elektrycznej. Czas nagrzewania 300 litrów ciepłej wody użytkowej do temperatury 50oC wynosi od 25 do 45 minut w zależności od wielkości pompy ciepła.
Pompą ciepła GeoPower ogrzejesz dom wielokrotnie taniej niż jakimkolwiek innym systemem grzewczym, a przy tym jest to system bez obsługowy. Pompa ciepła GeoPower czerpie ciepło z ziemi, w przeciwieństwie do innych systemów grzewczych nie występuje tutaj spalanie węgla, gazu, oleju opałowego ani żadnych innych paliw, a co się z tym wiąże nie są wydzielane żadne zanieczyszczenia, nie ma dymu, popiołu, kurzu ani mocno zanieczyszczonego kondensatu, jak w przypadku kotłów kondensacyjnych. Nie jest również potrzebny komin (koszt budowy komina wraz z wkładem w przeciętnym domu jednorodzinnym to kilka do kilkunastu tysięcy złotych).

Kompleksowa usługa

Geopower to producent pomp ciepła, który zawiera umowy z Klientem bez pośredników i wykonuje całość instalacji wraz z ogrzewaniem podłogowym i kolektorem (dolnym źródłem ciepła). Dzięki temu gwarantuje niezawodność całego systemu. Gwarancja producenta na urządzenie oraz usługę zapewnia bezpieczeństwo i płynność prac montażowych ponieważ sami planujemy wykonanie wszystkich prac. Zajmujemy się montażem ogrzewania podłogowego oraz pomp ciepła. Posiadamy własną wiertnicę do wykonywania klektora pionowego. Dzięki temu, nasi klienci otrzymują właściwie zaprojektowany i wykonany system grzewczy, co przekłada się na lepszą pracę całego układu.  Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

Korzyści z używania pompy ciepła

Korzyści z używania pompy ciepła:

 

Odwierty - gruntowy wymiennik ciepła

Wykonanie kolektora ziemnego to inwestycja, która będzie działać 100 lat, a zwracają się w kilka lub kilkanaście. Koszt odwiertów dla Twoejej inwestycji możesz obliczyć przy pomocy naszego Kalkulatora kosztów ogrzewania.

W Geopower realizujemy dla Ciebie kompleksową usługę instalacji pompy ciepła.  Wykonanie dolnego źródła ciepła to pierwszy etap. Najstabilniejszym dolnym źródłem ciepła jest gruntowy wymiennik ciepła, a z jego dwóch rodzajów kolektor pionowy więcej