kolektor z dwoma studniamikolektor poziomykolektor pionowypompa ciepła powietrze-powietrze

Kolektor poziomy

Kolektory poziome wykonywane są z rur polietylenowych o średnicy około 1" cala, w których krąży glikol, układanych w wykopie poniżej poziomu przemarzania gruntu. Przyjmuje się, że powierzchnia kolektora poziomego powinna być 2-3 razy większa od powierzchni ogrzewanego obiektu (w zależności od przenikalności cieplnej gruntu i zapotrzebowania na ciepło domu). Ten typ kolektorów charakteryzuje się sezonowymi wahaniami temperatury glikolu uzyskiwanego na wylocie kolektora co nieco obniża sprawność układu. Miejsce zajmowane przez kolektor powinno być nasłonecznione i niezabudowane, ponieważ podczas zimy kolektor poziomy wychładza się, a podczas lata następuje regeneracja kolektora.

Kompleksowa usługa

Geopower to producent pomp ciepła, który zawiera umowy z Klientem bez pośredników i wykonuje całość instalacji wraz z ogrzewaniem podłogowym i kolektorem (dolnym źródłem ciepła). Dzięki temu gwarantuje niezawodność całego systemu. Gwarancja producenta na urządzenie oraz usługę zapewnia bezpieczeństwo i płynność prac montażowych ponieważ sami planujemy wykonanie wszystkich prac. Zajmujemy się montażem ogrzewania podłogowego oraz pomp ciepła. Posiadamy własną wiertnicę do wykonywania klektora pionowego. Dzięki temu, nasi klienci otrzymują właściwie zaprojektowany i wykonany system grzewczy, co przekłada się na lepszą pracę całego układu.  Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

Korzyści z używania pompy ciepła

Korzyści z używania pompy ciepła:

 

Odwierty - gruntowy wymiennik ciepła

Wykonanie kolektora ziemnego to inwestycja, która będzie działać 100 lat, a zwracają się w kilka lub kilkanaście. Koszt odwiertów dla Twoejej inwestycji możesz obliczyć przy pomocy naszego Kalkulatora kosztów ogrzewania.

W Geopower realizujemy dla Ciebie kompleksową usługę instalacji pompy ciepła.  Wykonanie dolnego źródła ciepła to pierwszy etap. Najstabilniejszym dolnym źródłem ciepła jest gruntowy wymiennik ciepła, a z jego dwóch rodzajów kolektor pionowy więcej