Zapytaj o ofertę!

Dodano: 15 marca 2024

Moje Ciepło: Subwencje na pompy ciepła dla domów

W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej oraz potrzeby ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko, program "Moje Ciepło" wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych inwestorów. Z inicjatywą oferującą dofinansowanie do pomp ciepła, rząd stawia na promowanie zrównoważonych rozwiązań w sektorze ogrzewania. Cel programu to nie tylko wsparcie dla indywidualnych właścicieli nowych domów jednorodzinnych w zakresie finansowania ekologicznych technologii, ale również znaczący krok w kierunku redukcji emisji szkodliwych substancji. Z budżetem sięgającym 600 milionów złotych, program "Moje Ciepło" otwiera drogę do wykorzystania odnawialnych źródeł energii, umożliwiając jednocześnie obniżenie kosztów utrzymania domu. Dofinansowanie obejmuje różne typy pompy ciepła, z myślą o zapewnieniu elastyczności i dostosowania do indywidualnych potrzeb beneficjentów. Inwestycja w technologie proekologiczne przestaje być wyzwaniem, a staje się dostępnym i atrakcyjnym rozwiązaniem dla każdego, kto planuje budowę nowego domu.

 

 

Wprowadzenie do programu "Moje Ciepło" - dofinansowanie do pomp ciepła

Inicjatywa "Moje Ciepło" to innowacyjne rozwiązanie skierowane do osób indywidualnych, które planują zainwestować w przyszłość, biorąc pod uwagę aspekty środowiskowe i ekonomiczne. Kluczowym zadaniem tego programu jest zapewnienie dofinansowania do pomp ciepła w nowo wznoszonych domach jednorodzinnych. Działanie to ma na celu redukcję niskiej emisji i promowanie zrównoważonego wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

 

 

Cel inicjatywy "Moje Ciepło"

Podstawowym celem programu jest stymulacja rozwoju indywidualnych systemów grzewczych oraz energetyki prosumenckiej. Poprzez dopłat do pomp ciepła, program skłania do korzystania z ekologicznych rozwiązań w nowych domach jednorodzinnych, co przekłada się na korzyści zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska.

 

 

Możliwości wsparcia finansowego

 

Program oferuje wsparcie finansowe do pomp ciepła różnego typu, w tym:

  • Pompy gruntowe: dla systemów grunt/woda i woda/woda z klasą efektywności energetycznej co najmniej A++.
  • Pompy powietrze/powietrze: dla centralnych systemów ogrzewania, z wymaganą klasą efektywności energetycznej A+.
  • Pompy powietrze/woda: z wymaganą klasą efektywności energetyczną A++.

 

 

Kto może skorzystać z dofinasowania do pomp ciepła?

Program "Moje Ciepło", oferujący dofinansowanie do instalacji pomp ciepła, jest skierowany do osób, które niedawno postawiły pierwsze kroki w kierunku posiadania własnego, nowo wybudowanego domu jednorodzinnego. Kwalifikują się do tego wsparcia zarówno właściciele, jak i współwłaściciele takich nieruchomości, pod warunkiem, że ich budynki spełniają kryteria "nowego budynku", zdefiniowane przez obowiązujące przepisy prawa budowlanego. Oznacza to, że program jest dostępny dla osób, które zainwestowały w budowę domu jednorodzinnego i są w posiadaniu dokumentów potwierdzających prawo własności lub współwłasności, oraz dla tych, których domy zostały oddane do użytku w okresie obowiązywania programu. Ta inicjatywa otwiera przed beneficjentami możliwość zainstalowania nowoczesnych i efektywnych systemów ogrzewania, co jest krokiem w stronę zrównoważonego rozwoju i ekologicznego stylu życia.

 

 

Finanse programu

Program "Moje Ciepło", z budżetem sięgającym 600 mln zł, gwarantuje znaczące wsparcie finansowe dla kwalifikujących się inwestycji w nowoczesne pompy ciepła. Ta kwota pozwala na realizację szerokiego zakresu projektów, umożliwiając właścicielom nowych domów jednorodzinnych inwestycję w ekologiczne i efektywne systemy ogrzewania, wspierając tym samym zrównoważony rozwój i przyczyniając się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

 

Dofinansowanie do pomp ciepła

Finansowanie instalacji pomp ciepła

Zainwestuj w przyszłość swojego domu. Skorzystaj z programu oferującego dotacje na pompy ciepła, które zapewnią Ci oszczędności i komfort przez cały rok. Dzięki temu programowi nie tylko obniżysz rachunki za energię, ale też przyczynisz się do ochrony środowiska. Nie czekaj, sprawdź, jak możesz skorzystać z tej oferty już dziś i zrób krok w stronę ekologicznego ogrzewania.

Skontaktuj się z nami!.

 

Jak aplikować o dofinansowanie?

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie, od 29 kwietnia 2022 roku do 31 grudnia 2026 roku, lub do momentu wyczerpania funduszy. Wymagane dokumenty to m.in. pozwolenie na budowę, faktura za pompę ciepła i potwierdzenie płatności.

 

 

Podsumowanie

Program "Moje Ciepło" prezentuje unikalną okazję dla właścicieli nowych domów jednorodzinnych do uzyskania wsparcia finansowego na instalację ekologicznych i wydajnych systemów ogrzewania. Dzięki temu, beneficjenci mogą znacząco obniżyć koszty utrzymania domu, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska.

 

 

 

Odkryj nową erę ogrzewania z programem Moje Ciepło

W obliczu rosnących wyzwań ekologicznych i ekonomicznych, program "Moje Ciepło" zaprasza do odkrycia nowoczesnego sposobu na ogrzewanie domu. Skierowany do właścicieli nowych domów jednorodzinnych, oferuje innowacyjne rozwiązania, które nie tylko zmniejszają wpływ na środowisko, ale również generują znaczne oszczędności. Instalacja pompy ciepła to inwestycja w przyszłość, zapewniająca ciepło i komfort przez cały rok, niezależnie od warunków zewnętrznych. Przystąp do programu "Moje Ciepło" i stań się częścią zmiany na lepsze już dziś.

 

Ciepło domowe na nowych zasadach

W obliczu rosnących cen energii oraz wzrastającej świadomości ekologicznej, znalezienie efektywnego i przyjaznego dla środowiska sposobu ogrzewania domu stało się priorytetem dla wielu rodzin. Program "Moje Ciepło" umożliwia właścicielom nowych domów jednorodzinnych instalację nowoczesnych systemów ogrzewania, które nie tylko zapewniają ciepło i komfort, ale również przyczyniają się do znacznych oszczędności.

 

Ekologia i oszczędność w jednym

Pompy ciepła to technologia, która czerpie energię z naturalnych źródeł - powietrza, wody lub gruntu. Jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne. Przejście na takie systemy ogrzewania pozwala na redukcję emisji CO2 oraz znaczne obniżenie rachunków za energię. "Moje Ciepło" to Twój krok w kierunku zrównoważonego rozwoju.

 

Komfort użytkowania

Pompy ciepła charakteryzują się wysoką efektywnością przez cały rok, niezależnie od warunków zewnętrznych. Dzięki temu, Twój dom może być ciepły zimą i chłodny latem, zapewniając idealne warunki życia dla całej rodziny. Co więcej, systemy te są niezwykle ciche i łatwe w obsłudze, co podnosi komfort użytkowania na co dzień.

 

Inwestycja w przyszłość

Decydując się na instalację pompy ciepła w ramach programu "Moje Ciepło", inwestujesz w przyszłość swojego domu. Nowoczesne systemy ogrzewania zwiększają wartość nieruchomości i są atrakcyjne dla potencjalnych kupców, którzy coraz częściej poszukują domów z ekologicznymi rozwiązaniami. Jest to inwestycja, która procentuje nie tylko dzięki oszczędnościom w rachunkach, ale również poprzez wzrost wartości Twojego domu.

 

Zrób krok w stronę innowacji

Program "Moje Ciepło" to szansa na dołączenie do grona osób, które już teraz korzystają z zalet nowoczesnych technologii ogrzewania. Nie czekaj, aż tradycyjne metody ogrzewania staną się przestarzałe. Zainwestuj w innowacje, które zapewnią Ci niezależność energetyczną, komfort i bezpieczeństwo na lata.

 

Zacznij działać już dziś!

Nie pozwól, by chwila wahania stała się przeszkodą na drodze do nowoczesnego, ekologicznego domu. Wybierz rozwiązanie, które łączy w sobie troskę o środowisko, oszczędności i komfort życia. Zacznij swoją przygodę z programem "Moje Ciepło" i ciesz się ciepłem domowego ogniska w nowej, lepszej odsłonie.

 

 

 

Dział pytań i odpowiedzi

Czy istnieją wsparcia finansowe na instalację systemów grzewczych nowej generacji?

Tak, obecnie są dostępne środki wspierające instalację nowoczesnych systemów ogrzewania, w tym tych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Dzięki tym środkom, mieszkańcy mogą cieszyć się ciepłym domem przy niższych kosztach i mniejszym wpływie na środowisko.

 

 

Jakie wymogi muszą być spełnione, aby uzyskać wsparcie na instalację nowoczesnego źródła ciepła?

Aby otrzymać wsparcie na instalację nowoczesnego źródła ciepła, należy udowodnić, że planowana inwestycja przyczyni się do poprawy efektywności energetycznej budynku oraz że spełnia określone normy techniczne. Ważne jest również, aby wnioskodawca był właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości.

 

 

Komu przysługuje wsparcie na instalację nowoczesnych systemów grzewczych w 2024 roku?

W 2024 roku wsparcie na instalację nowoczesnych systemów grzewczych przysługuje właścicielom i współwłaścicielom nieruchomości, którzy decydują się na modernizację swoich systemów grzewczych w celu poprawy efektywności energetycznej oraz redukcji negatywnego wpływu na środowisko. Ważne jest spełnienie aktualnych kryteriów programu, które mogą obejmować zarówno kwestie techniczne, jak i prawne związane z nieruchomością.

Zapytaj o ofertę!